W dniach 12-15 czerwca 2013 roku w Kijowie odbyła się XX Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Покращення конструктивних та експлуатаційних показників автомобілів і машин” (Poprawa parametrów konstrukcyjnych i eksploatacyjnych pojazdów samochodowych i maszyn roboczych).
Aktualności
-
Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja nt. „Покращення конструктивних та експлуатаційних показників автомобілів і машин”
-
V Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych
W dniach 24-26 czerwca 2013 r. na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbył się V Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Tematyka Kongresu obejmowała nowe osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji, badań i produkcji silników spalinowych, materiałów eksploatacyjnych i zagadnienia ekologii.
Więcej… -
Międzynarodowe Seminarium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT 2014
W dniach 3-4 kwietnia 2014 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja seminarium GAMBIT. Tegoroczne seminarium miało inną niż dotychczas formułę – pierwszego dnia odbyła się Otwarta Sesja Plenarna, zaś drugiego dnia - po raz pierwszy - miały miejsce Warsztaty Naukowe.
Więcej… -
XXV Międzynarodowa Konferencja nt. "Systemy i środki transportu samochodowego" - SAKON - 2014
W dniach 18-20 września 2014 roku w Rzeszowie-Przecławiu odbyła się XXV Międzynarodowa Konferencja nt. "Systemy i środki transportu samochodowego".
Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Rzeszowskiej w zabytkowych wnętrzach siedziby Rejów w Przecławiu k. Mielca.
Online
Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.
Instytut Transportu Samochodowego jest wiodącym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami w zakresie transportu, dlatego stał się liderem konsorcjum realizującym europejski projekt EYEVID. Mając świadomość, iż innowacyjność i rozwój to nieodłączne cechy „transportu jutra”, ITS kładzie nacisk na rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych. Instytut wie, że wyzwania jakie stawia teraźniejszość muszą być rozwiązywane w oparciu o wiedzę i doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Oferowane w pracach Instytutu metody badawcze pozwalają na efektywne wdrożenie opracowywanych rozwiązań. Dzięki bogatemu dorobkowi badawczemu, który był gromadzony przez 60 lat i interdyscplinarnemu podejściu do transportu drogowego, ITS przyczynia się do rozwoju zrównoważonego transportu zarówno w Polsce jak i w całej Europie.
Oprócz prac badawczych ITS oferuje też usługi badawcze, doradcze i certyfikacyjne oraz specjalistyczne ekspertyzy. Prowadzi też szereg projektów wdrożeniowych oraz społecznych kampanii edukacyjnych, których celem jest podniesienie świadomości na temat ruchu drogowego.
Prowadzone przez Instytut prace w zakresie studiów i analiz ekonomicznych, badań materiałów stosowanych w motoryzacji, badań technicznych pojazdów i urządzeń diagnostycznych, czy też badań emisji z silników spalinowych świadczą o kompleksowym podejściu Instytutu do potrzeb rynku transportowo-motoryzacyjnego.
Kadra naukowa obejmuje przeszło stu cenionych ekspertów, wśród których jest ponad 40 doświadczonych i cenionych w Polsce naukowców. Doświadczenie pracowników poparte jest potencjałem laboratoryjnym, do którego należą wyspecjalizowane pracownie:
- Pracownia Telematyki Transportu i Symulatorów Jazdy,
- Centrum Badań Materiałowych i Mechatroniki,
- Centrum Ochrony Środowiska,
- Zakładu Homologacji i Badań Pojazdów
- Zakładu Procesów Diagnostyczno-Obsługowych
- Pracownia Certyfikacji Wyrobów,
- Pracownia Certyfikacji Osób,
- Zakład Kontroli Jakości,
- Pracownia Psychologii Transportu.
Jednym z realizowanych projektów jest EYEVID, w który zaangażowano pracowników dwóch zakładów Instytutu: Centrum Zarządzania i Telematyki Transportu (CZT) oraz Zakładu Psychologii Transportu (ZPT). W obu pracowniach wykorzystywane są nowoczesne stanowiska do badań psychofizjologicznych uwarunkowań zachowania kierowcy i badań okulograficznych, a także dwa wysokiej klasy symulatory pojazdów (samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego i autobusu). Wykwalifikowana kadra naukowa i inżynieryjna czuwa nad prawidłowością prowadzonych badań, zapewniając prawidłowość przeprowadzania eksperymentów i wysoką jakość wyników badań.
Więcej o zakładach znajdziesz w naszych folderach CZT oraz ZPT
Więcej informacji o realizowanych przez Instytut projektach znajdziesz tutaj