W dniach 2-5 grudnia 2013 roku w Zakopanem odbyła się XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa TransComp 2013 (Komputerowe systemy wspomagania nauki, przemysłu i transportu).
Konferencja została zorganizowana przez Wydział Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz Komitet Transportu Polskiej Akademii Nauk. Patronat nad konferencją objął JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik.
Aktualności
-
17th European Conference on Eye Movements
W dniach 12-16 sierpnia 2013 r. w Lund (Szwecja) miała miejsce konferencja 17th European Conference on Eye Movements (ECEM) organizowana przez Uniwersytet w Lund. Na konferencji zaprezentowane zostały tematy poświęcone przede wszystkim badaniom związanym z wykorzystaniem okulografów w różnych dziedzinach badań naukowych.
Więcej… -
Transport XXI wieku - Międzynarodowa Konferencja Naukowa
W dniach 16-19 września 2013 w Zamku Ryn odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Transport XXI wieku", zorganizowana przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Komitet Transportu PAN.
Celem konferencji była prezentacja osiągnięć ośrodków naukowo-badawczych z kraju oraz z zagranicy, zajmujących się problematyką transportu (szynowego, drogowego, lotniczego oraz morskiego) w aspekcie technicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenia w dyscyplinie Transport.
Więcej… -
Międzynarodowe Seminarium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT 2014
W dniach 3-4 kwietnia 2014 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja seminarium GAMBIT. Tegoroczne seminarium miało inną niż dotychczas formułę – pierwszego dnia odbyła się Otwarta Sesja Plenarna, zaś drugiego dnia - po raz pierwszy - miały miejsce Warsztaty Naukowe.
Więcej… -
XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa TransComp 2013
Online
Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.
Neuro Device Group Sp. z o.o., jako pierwsza i nadal jedyna firma na rynku Polskim zajmuje się projektowaniem, budową i wyposażeniem laboratoriów badawczych z zakresu badań czynnościowych układu nerwowego (m.in. funkcjonalnego rezonansu magnetycznego – fMRI), okulografii (eyetrackingu) oraz psychologii poznawczej i neuropsychologii. Neuro Device jest autorem i wykonawcą kilku projektów naukowych, finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Unię Europejską.
Firma wyposażała dotąd laboratoria największych Polskich Uniwersytetów i Instytutów Naukowych oraz Medycznych, a od 2011 roku rozszerzyła swoją działalność na kraje ościenne (głównie Słowację, Czechy, Ukrainę i Białoruś). Pracownicy Spółki mają za sobą często kilkunastoletnią praktykę w prowadzeniu projektów naukowych, kontynuują pracę na uczelniach wyższych i/lub są konsultantami projektów badawczych. Między innymi to zostało docenione przy przyznawaniu grantów na realizację projektów z zakresu Innowacyjnej Gospodarki w 2011 roku, kiedy to firma otrzymała wsparcie na przeprowadzenie projektu z zakresu badań sensoryki i opracowania innowacyjnej metody badań marketingowych. Ze względu na ścisłą współpracę z producentami urządzeń diagnostycznych Neuro Device posiada rozszerzoną wiedzę techniczną na temat obsługi i wykorzystywania aparatury badawczej. Od kilku lat współpracuje z Niemiecką firmą SensoMotoric Instruments, światowego lidera w produkcji okulografów, co będzie miało szczególne znaczenie dla realizacji tego projektu. Wszystkie osoby zatrudnione w Neuro Device posiadają wykształcenie wyższe. W 2011 roku spółka zaprojektowała i wyprodukowała swoje pierwsze urządzenie, które spotkało się z dużym zainteresowaniem badaczy. Aktualnie prowadzone są w firmie kolejne dwa projekty tego typu. Neuro Device Group posiada warsztat pracy, niezbędny do realizacji tego projektu oraz aparaturę pomiarową (m.in. okulografy), które zostaną wykorzystane w projekcie.